רטיבות בקיר

אחד הסימנים המעידים על כך שייתכן שיש לכם בעיה בצנרת הוא רטיבות בקיר. הדבר מתבטא בסימנים על גבי הקירות, כמו גם סימני עובש וריח בלתי נעים בחלל הבית. למרבה המזל, יש חברה שיכולה לפתור את הבעיה בקלות. שגב אינסטלציה מציעה מגוון רחב של שירותים שיעזרו לכם להתגבר על תקלות שיש בבית. אז אם הבחנתם לאחרונה בכתם עובש על הקירות, זה הזמן לערב מקצוענים בנושא.

רטיבות בקיר – ממה היא נגרמת

קיר רטוב הוא מפגע בעייתי. לא זו בלבד שהוא פוגע באיכות החיים, בייחוד בתקופת החורף הקרה, אלא שהוא גם מזיק לבריאות. הרטיבות מביאה עמה חיידקים ופטריות המעבירים מחלות. כדי לדעת לטפל ברטיבות, חשוב להבין ממה היא יכולה להיגרם:

  • פיצוץ בצנרת – גם צינורות המים המשותפים בבניין נוטים להישחק לפעמים, ותופעה זו נפוצה בעיקר במקומות שבהם הצינורות משותפים לדיירים רבים (בנייני מגורים גבוהים, בנייני משרדים, מתחמים לחברות וכדומה). בעקבות שימוש אינטנסיבי בצינורות מתרחשת שחיקה, ולכן יש צורך לקרוא לאינסטלטור שיכול לטפל בבעיה.
  • רטיבות קפילארית – לעתים הבניין סובל מנזילה שמקורה אל מתחת למרצפות הדירות. בדרך זו נוצר מצב של "מים עומדים" – המים שמתחת לבלטות מתחילים לעשות את דרכם אט אט למעלה וכך יוצרים רטיבות בקיר.
  • פגמים בבניין – לא כל רטיבות קשורה בהכרח לבעיות באינסטלציה. לעתים הרטיבות בקיר נגרמת בגלל מבנה לקוי – קירות חיצוניים שאינם אטומים, איטום בעייתי של גג המבנה אשר יוצר בעיות רטיבות כאשר יורדים גשמים או בלאי טבעי של הקיר. על כל פנים, אם יש לכם חשד לרטיבות, אינסטלטור מקצועי ידע לזהות את הבעיה במהירות.

למצוא את הבעיה באמצעות כלים משוכללים

אם בעבר היה צורך לפרק את כל הקיר כדי למצוא את הנזילה בצנרת, הרי שהיום קיימים כלים משוכללים שבאמצעותם ניתן לאתר את הנזילה בקלות. רטיבות בקיר מזעיקה לא פעם אנשי מקצוע, והם באים מצוידים היטב. אחד הכלים המשמעותיים ביותר הוא מצלמה תרמית. זוהי מצלמה משוכללת המחדירה קרניים אינפרא אדומות דרך הקירות. בסיום התהליך מתקבלת מפה צבעונית אשר יכולה להצביע בקלות על מקור הנזילה. בדרך זו, קודח האינסטלטור חור בקיר במקור הנזילה בלבד ולא מעבר לכך.

רטיבות בקיר חיצוני ופנימי

איתור רטיבות בקיר

אין ספק כי איתור רטיבות היא משימה אשר נועדה למקצוענים. צוות חברת שגב אינסטלציה ישמח לעמוד לשירותכם ברגעים הקשים הללו ולסייע במציאת מקור הבעיה ויצירת תכנית פעולה אשר תפתור אותה. אחד הכלים המשוכללים ביותר אשר עומדים לרשותנו הוא המצלמה התרמית. מצלמה זו מהווה קפיצת מדרגה טכנולוגית מרשימה בכל הקשור לעבודות אינסטלציה ומסייעת באיתור נזילות ומקורן של בעיות רטיבות.

איתור רטיבות בקיר בעזרת מצלמה תרמית

כיום, אינסטלטורים מקצועיים עושים שימוש בכלים טכנולוגיים מתקדמים על מנת לייעל את העבודה שלהם ולהקל על העומס. המצלמה התרמית היא אחד הכלים המתקדמים והיעילים מכל בתחום זה. זה מה שחשוב לדעת על פעילותה:

  • אופן פעולתה של המצלמה מתבסס על חום.
  • בשעה שיש נזילה של מים בתוך הקיר, דבר אשר יוצר רטיבות במוקד אחר לרוב, יהיה שינוי בטמפרטורה בסביבת מקור הנזילה.
  • המצלמה קולטת את הנתונים ומציגה אותם בתמונה צבעונית.
  • התמונה הצבעונית אשר תתקבל מהמצלמה תרמוז על מקור הנזילה בזמן אמת עקב השינויים הקיימים בטמפרטורת הקיר.
  • כך אנו נוכל לזהות את מקור הנזילה מבלי לשבור את הקירות.

במצבים בהם אתם מגלים רטיבות על הקירות חשוב לפעול מיד. במידה ואתם מתחילים להתמהמה וזונחים את העניין, אתם עלולים לגלות מהר מאוד עד כמה טעיתם. בשעה שהנזילה לא מטופלת, המים ממשיכים לחלחל בקירות, כך עלולים לגרום להתפוררות של הקיר, דבר אשר ללא ספק עלול לסכן אתם ואת כל באי הבית. זאת בנוסף לעובדה כי עלול להתפתח עובש במקומות לחים ורטובים. הנבגים שלו עלולים לגרום לבעיות בריאותיות ונשימתיות חמורות בקרב פלחי אוכלוסייה רבים.

היתרון הטכנולוגי

הצוות המקצועי של שגב אינסטלציה ינצל כל יתרון טכנולוגי אשר ברשותו על מנת לאתר בהצלחה כל בעיית רטיבות ממנה אתם סובלים. הציוד המשוכלל אשר עומד לרשותנו יוכל לסייע באיתור מדויק של מקור הבעיה. אנו מציעים מגוון רחב של שירותים אשר יוכלו לעזור לכם להתגבר על הכשלים הקיימים במערכות המים בביתכם ונשמח לעמוד לרשותכם בשעה שאתם מבחינים בבעיות בצנרת.

תיקון רטיבות בקיר עם המומחים בתחום

תיקון רטיבות בקיר

עבודת תיקון רטיבות בקיר תתבצע אך ורק על ידי המומחים בתחום. איכות חיים נמדדת במגוון דרכים, כאשר הופעתם של כתמי רטיבות מעידים על פגיעה בשגרת היום-יום שלנו – ואף יכולים להשפיע לרעה על בריאותנו. בהתאם, ובמקרים בהם אתם חוששים כי ישנה רטיבות בקירות הפנימיים או החיצוניים, חשוב לתקן זאת – ובמהרה. כעת, כל שעליכם לעשות הוא לפנות אל חברת שגב אינסטלציה. חברה זו מספקת שירותים מקצועיים בתחום מערכות האינסטלציה, תוך איתור ומיפוי התשתיות. צוות עובדי החברה ישמח לעמוד לרשותכם ולענות על מלוא הבעיות והשאלות.

תיקון רטיבות בקיר חיצוני

כאמור, כל אחד ואחת מאתנו שואפים לנהל את חיינו באופן המיטבי – וליצור שגרת חיים מבורכת. עם זאת, בפועל אנו מתמודדים עם מגוון בעיות ותקלות כאשר למרביתן השלכות שליליות על חיינו. אחת מהדוגמאות לכך כוללת את הופעתם של כתמי רטיבות.

סימנים אלו אינם מביאים בשורה חיובית. לצד פגיעה בנראות האסתטית של המבנה, הן יכולות להשפיע על בריאות הדיירים או העובדים בנכס. בהתאם, כדי שניתן יהיה לפתור מצב זה על הצד הטוב ביותר, יש לפנות אל חברה מקצועית; חברה מנוסה אשר תסייע לכם בכל הנוגע אל תיקון רטיבות בקיר חיצוני.

תיקון רטיבות בקיר פנימי

רבים מאתנו מתמודדים עם ההשלכות של בוא החורף – כאשר הגשמים מביאים עמם נזקים לקירות החיצוניים של המבנה. כאשר מתחילים להיווצר סימנים רטיבות באזורים אלו, מומלץ לא להתמהמה ולהתחיל בעבודת התיקון.

חשוב להדגיש כי סימני רטיבות יכולים להופיע לא רק בקירות החיצוניים אלא גם באלו הפנימיים. בין אם מדובר בעבודות איטום מדויקות לקראת בואו של החורף, תיקון הסדקים או שמא מדובר בפעולות אחרות – מלאכת תיקון רטיבות בקיר פנימי מורכבת ממגוון פעולות.

הסיבות היכולות להוביל ליצירת רטיבות בקירות הן רבות. החל מפיצוץ בצנרת, רטיבות קפילארית ועד פגמים בבניין – יש לפנות בהקדם אל חברת שגב אינסטלציה ולהתחיל בשיתוף הפעולה.

קידום אתרים בצפון קידום אתרים
צור קשר

כותרת לורם איפסום