רטיבות בקיר

אחד הסימנים המעידים על כך שייתכן שיש לכם בעיה בצנרת הוא רטיבות בקיר. הדבר מתבטא בסימנים על גבי הקירות, כמו גם סימני עובש וריח בלתי נעים בחלל הבית. למרבה המזל, יש חברה שיכולה לפתור את הבעיה בקלות. שגב אינסטלציה מציעה מגוון רחב של שירותים שיעזרו לכם להתגבר על תקלות שיש בבית. אז אם הבחנתם לאחרונה בכתם עובש על הקירות, זה הזמן לערב מקצוענים בנושא.

רטיבות בקיר – ממה היא נגרמת

קיר רטוב הוא מפגע בעייתי. לא זו בלבד שהוא פוגע באיכות החיים, בייחוד בתקופת החורף הקרה, אלא שהוא גם מזיק לבריאות. הרטיבות מביאה עמה חיידקים ופטריות המעבירים מחלות. כדי לדעת לטפל ברטיבות, חשוב להבין ממה היא יכולה להיגרם:

  • פיצוץ בצנרת – גם צינורות המים המשותפים בבניין נוטים להישחק לפעמים, ותופעה זו נפוצה בעיקר במקומות שבהם הצינורות משותפים לדיירים רבים (בנייני מגורים גבוהים, בנייני משרדים, מתחמים לחברות וכדומה). בעקבות שימוש אינטנסיבי בצינורות מתרחשת שחיקה, ולכן יש צורך לקרוא לאינסטלטור שיכול לטפל בבעיה.
  • רטיבות קפילארית – לעתים הבניין סובל מנזילה שמקורה אל מתחת למרצפות הדירות. בדרך זו נוצר מצב של "מים עומדים" – המים שמתחת לבלטות מתחילים לעשות את דרכם אט אט למעלה וכך יוצרים רטיבות בקיר.
  • פגמים בבניין – לא כל רטיבות קשורה בהכרח לבעיות באינסטלציה. לעתים הרטיבות בקיר נגרמת בגלל מבנה לקוי – קירות חיצוניים שאינם אטומים, איטום בעייתי של גג המבנה אשר יוצר בעיות רטיבות כאשר יורדים גשמים או בלאי טבעי של הקיר. על כל פנים, אם יש לכם חשד לרטיבות, אינסטלטור מקצועי ידע לזהות את הבעיה במהירות.

למצוא את הבעיה באמצעות כלים משוכללים

אם בעבר היה צורך לפרק את כל הקיר כדי למצוא את הנזילה בצנרת, הרי שהיום קיימים כלים משוכללים שבאמצעותם ניתן לאתר את הנזילה בקלות. רטיבות בקיר מזעיקה לא פעם אנשי מקצוע, והם באים מצוידים היטב. אחד הכלים המשמעותיים ביותר הוא מצלמה תרמית. זוהי מצלמה משוכללת המחדירה קרניים אינפרא אדומות דרך הקירות. בסיום התהליך מתקבלת מפה צבעונית אשר יכולה להצביע בקלות על מקור הנזילה. בדרך זו, קודח האינסטלטור חור בקיר במקור הנזילה בלבד ולא מעבר לכך.

רטיבות בקיר חיצוני ופנימי

קידום אתרים בצפון קידום אתרים
צור קשר

כותרת לורם איפסום